مهمان گرامی سلام،
برای استفاده از تمام امکانات سایت میبایست
از طريق این لینک ثبت نام نمائید.
لطفاً این صفحه را به اشتراک بگذارید:
برترین کاربر ماه
 کاربر برتر ماه
موضوعات کارآمد
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: قدرت تصویر ذهنی

 1. #1
  Azad Del آنلاین نیست.
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  Jul 2014
  نوشته ها
  51
  تشکر
  0
  تشکر شده 17 بار در 15 ارسال

  قدرت تصویر ذهنی

  بازار آی تی ایران

  قدرت تصویر ذهنی
  Power Of Vision
  leadership_vision_smaller.jpg

  در زندگی پرتنش و اضطراب کنونی، همه انسانها به دنبال یافتن راهی جهت نیل به آرامش، نشاط و سلامتی اند که در این میان طرح موضوع مهم و کاربردی " تصویر ذهنی " می تواند نقش به سزایی ایفا کند.
  اصولا اعمال و رفتار هر انسانی نشان دهنده میزان شناخت درونی او می باشد.
  گوهر بسیار گران قیمت و گنجینه پنهانی درون خویش را باید بشناسیم و بهره لازم را از آن دریافت کنیم و با تفکرات و باورهای مثبت نیروی نیل به پیروزی و موفقیت را برای خود فراهم نماییم نه این که زمام اختیار را به دست افکار منفی خویش و یا تلقینات مخرب دیگران بسپاریم و در قعر جهنمی از آتش اضطراب، نگرانی و حقارت فرورویم
  موضوعی که دارای تاثیرات مثبت ژرف و عمیقی بر زندگی افراد و الهام بخش آنان در نیل به موفقیت های مختلف خواهد بود.
  راه دستیابی به شادی و نشاط در زندگی ، ایجاد هماهنگی درونی با نظام خلقت است و نخستین گام در این راه نیز شناخت خویشتن و معرفت نفس می باشد.
  شناخت و بهره گیری از قدرت عظیم گنجینه پنهان تصویر ذهنی مثبت ، می تواند بهشتی از شادابی، آرامش و موفقیت را برای هر انسانی به وجود آورد.
  عزت نفس عبارتست از احساس ارزشمند بودن.
  این احساس از مجموعه هزاران برداشت و خودارزیابی هایی که از خود انجام می دهید، شکل می گیرد. به عبارت دیگر از نوع تصویر ذهنی شما نشات می گیرد. اگر از خودانگاره مثبت و سالمی برخوردار باشید، احساس خوشایند و ارزشمند بودن نسبت به خود در درونتان به وجود می آید که نشان دهنده عزت نفس بالای شما خواهد بود ؛ در حالی که برعکس، برخورداری از یک خودانگاره منفی ایجادکننده احساس ناخوشایند و حقیرانه نسبت به خود و عزت نفس پایین در درون شماست.
  زندگی ما انسانها مجموعه پیچیده ای از افکار، اهداف، امیال و آرزوها، استعدادها و تواناییها، عواطف و احساسات، واکنش ها و رفتارها و بالاخره نقاط ضعف و قوتی است که شناخت و هدایت آنها گام بسیار مهمی در نیل به سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی محسوب می شود.
  ما انسانها معمولا فرض ها و تصورات محدودکننده ای نسبت به توانایی های خود در ذهن ایجاد می کنیم و همین امر موجب می شود که به حوادث و شرایط مختلف زندگی و دیگران اجازه دهیم برای ما تعیین تکلیف کنند که چگونه زندگی کنیم، به چه هدفی برسیم، چه موقع خوشحال شویم و چه طور از زندگی لذت ببریم.
  علت اصلی مشکلات ما در زندگی، داشتن تصویر ذهنی منفی و نادیده گرفتن خوبی ها و توانایی های ذاتی و درونی ماست.
  انجام خودارزیابی های حقیرانه بر پایه ی ذهن بسته و متعصب، دارا بودن عقاید کاذب و غیرواقعی و همچنین معطوف نمودن افکار بر عیوب و نواقص خود و دیگران، قدرت بروز هرگونه واکنش مناسب را در وضعیت های مختلف زندگی از ما سلب و توانایی های ما را محدود خواهد نمود.
  تصویر ذهنی منفی و عزت نفس پایین ، به شکل های مختلفی در زندگی واقعی افراد ظاهر می شوند. این امر می تواند انسان را به سمت افسردگی، اعتیاد، انحرافات جنسی، شکست های تحصیلی، شغلی، خانوادگی و غیره بکشاند و امید به زندگی را به طور کامل از انسان گرفته و گاهی او را به سمت خودکشی بکشاند.
  اساس شکل گیری و حفظ سلامت آدمی ، عزت نفس و ارزش قائل شدن برای خویشتن می باشد و مفاهیمی چون اعتماد به نفس، عزت نفس و تصویر ذهنی مثبت ، جزء کلیدهای اصلی حل و فصل مشکلات زندگی انسانها محسوب می شوند. هرکسی اگر بخواهد ، می تواند با شکل دهی یک خودانگاره مثبت و سالم بر سطح عزت نفس خویش بیفزاید و زندگی سالم و موفقی را برای خویشتن رقم بزند.
  اگر دارای رفتار یا عادات نامناسبی هستید ، می توانید با قدرت تصویر ذهنی مثبت و کسب اعتماد به نفس، بر تمام این شرایط ناهنجار فایق آمده و عادات خویش را بهبود بخشید
  تصویر ذهنی نقش بسیار مهمی در شکل دهی رفتار و احساسات ما دارد به طوری که دارا بودن یک تصویر ذهنی مثبت از خویشتن، انگیزه بالایی را در ما به وجود می آورد تا:

  بتوانیم قله های موفقیت را یکی پس از دیگری در زندگی فتح کنیم.

  vision-.jpg
  مهمترین عامل سلامت و سعادت خانواده ها در درون خود آنهاست همان گونه که بزرگترین عامل فروپاشی آن نیز در درون خودشان است و آن هم چیزی به جز خودانگاره و تصویر ذهنی اعضای آن نیست.
  خانواده سنگ زیر بنای اجتماع است و اگر خانواده ها سالم، پایدار و متعالی باشند ، می توان به داشتن جامعه ای سالم و موفق امیدوار بود. تصویر ذهنی ، همان ایده و تصور منحصر به فرد و کاملا اختصاصی شما از هویت، توانایی ها، ارزش ها و سایر موارد مربوط به خویشتن و همچنین رسیدن به پاسخ این پرسش که من چه احساسی نسبت به خودم دارم، است.
  خودانگاره افراد بیان کننده طرز تلقی، تفکر و نگرش آنها از خودشان و نحوه معرفی خود به دیگران می باشد. عزت نفس نیز موضوعی دیگر است که بسیار وسیع و پیچیده و یکی از محورهای اصلی مباحث روان شناسی است.
  تصویرسازی ذهنی سالم و مثبت، درون مان را از شور و شوق و اشتیاق لبریز ساخته و احساس خوشبختی، تندرستی و آرامش را در ما زنده می کند.
  در حالی که شکل گیری منفی و غیرواقعی تصاویر ذهنی ، وجود ما را آکنده از احساس شکست، بدبختی، بیماری و بیچارگی خواهد نمود و رهایی از آنها نیز جز با جایگزینی تصاویر سالم و مثبت در ذهن امکان پذیر نخواهد بود.

  تصویر ذهنی ، بذر عمل است و اعمال، ظهور تصاویر ذهنی. هر فرد اعمال و رفتار او را شکل می دهد و از طرفی عملکرد فردی و اجتماعی او نیز تاثیر فراوانی بر شکل دهی تکلم درونی و تصویر ذهنی اش خواهد گذاشت. این امر زندگی افراد را در یک چرخه مثبت و یا منفی قرار خواهد داد که در نهایت موفقیت یا شکست را برای آنها به ارمغان خواهد آورد. رفتار و کردار انسانها، جامه عمل پوشاندن به تصویر ذهنی آنهاست.
  خودانگاره محدودشده، اعمال و رفتار فرد را محدود خواهد کرد. هسته مرکزی شکل گیری تصویر ذهنی، نوع دید و بینش انسان نسبت به خود و همچنین نوع ارتباط او با دنیای پیرامونش می باشد.
  نوع تصویر ذهنی و میزان عزت نفس به ارزیابی افراد از وضعیت شخصی خود و همچنین گروه هایی که به آن تعلق دارند بستگی دارد و تحت تاثیر قالب شغلی و طبقه اجتماعی نیز قرار می گیرد.
  زندگی در دستان خود ماست. هریک از ما می توانیم با وجود تمام شرایط منفی و نامساعد پیرامونی ، طرحی مثبت از خود و زندگی مان در ذهن خلق کنیم ، بهشتی زیبا بیافرینیم و وارد آن شویم.
  اگر فردی دارای تصویر ذهنی مثبت باشد، اطمینان خاصی در فکر و عملش مشاهده می شود در حالی که دارا بودن تصویر ذهنی منفی، آن فرد را به موجودی ناتوان و وابسته تبدیل خواهد نمود.
  ویرایش توسط Azad Del : August 24th, 2014 در ساعت 07:38

کلمات کلیدی این موضوع