وال استریت ژورنال: توسعه کروم بوک های صفحه لمسی گوگل و عرضه در اواخر سال جاری


یک ضرب المثل می گوید «اگر آتشی نباشد دودی هم نیست». بر اساس نشانه ها و شایعات درز کرده بود که چندی پیش برخی سایت ها از ساخت لپ تاپ های صفحه لمسی مجهز به سیستم عامل کروم او اس توسط گوگل خبر دادند که قرار است با نام «کروم پیکسل» شناخته شوند. اکنون دوباره این شایعات جان گرفته و وال استریت ژورنال هم به شواهد تازه ای دست پیدا کرده است.

تنها یک روز قبل از مراسم خبری گوگل در آمریکا اوراقی پیدا شده که «از عرضه اولین لپ تاپ های صفحه لمسی مجهز به سیستم عامل کروم در اواخر سال جاری» خبر می دهد.

البته هنوز نمی دانیم که آیا واقعا کنفرانس خبری فردا در سانفرانسیسکو ارتباطی با این گزارش دارد یا خیر. اما این اولین باری نیست که رسانه ها اجازه می دهند که مرغ زودتر از آن که شرکت ها دوست دارند از قفس بپرد.

هرچند این گزارش حاوی اطلاعات جدیدی در این خصوص نیست و هنوز رازهای بسیاری ناگفته باقی مانده اند. برای مثال هنوز تاریخ عرضه را نمی دانیم، یا کارخانه سازنده کروم پیکسل را نمی شناسیم. اما پیام کاملا واضح است. گوگل می خواهد سهم خود از بازار لپ تاپ را به سطح بالاتری ارتقا دهد. پیش از این در دنیای اسمارت فون ها با اندروید توانسته به ۷۰ درصد بازار (طبق گزارش فصل چهارم ۲۰۱۲ گارتنر) دست یابد.

وال استریت ژورنال تخمین می زند که در فصل پایانی ۲۰۱۲ تنها ۱۰۰ هزار کروم بوک به فروش رسیده باشد. اکنون باید دید آیا گوگل با کروم پیکسل می تواند سیستم عامل کروم را به جایگاه شایسته خود در سال جاری برساند. پیش بینی شما در این خصوص چیست؟
از وب سایت ما بازدید نمایید
http://NewNetwork.ir

فروشگاه بزرگ تجهیزات شبکه
http://Shop.NewNetwork.ir