مهمان گرامی سلام،
برای استفاده از تمام امکانات سایت میبایست
از طريق این لینک ثبت نام نمائید.
لطفاً این صفحه را به اشتراک بگذارید:
برترین کاربر ماه
 کاربر برتر ماه
موضوعات کارآمد
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: 'چاقها را سرزنش نکنید، چاقتر میشوند'

 1. #1
  shabakesazan آنلاین نیست.
  مدیر بخش

  تاریخ عضویت
  Aug 2014
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,060
  تشکر
  18
  تشکر شده 54 بار در 46 ارسال

  'چاقها را سرزنش نکنید، چاقتر میشوند'

  بازار آی تی ایران


  نتایج یک پژوهش دانشگاهی در لندن نشان داده است که شرمسار کردن افراد از اضافه وزنی که دارند، نه تنها ممکن است تاثیری در کم شدن وزن آنها نداشته باشد، بلکه میتواند باعث اضافه وزن بیشترشان شود.

  پژوهشگران در یوسیال، بزرگترین کالج دانشگاه لندن، این مطالعه را در طول چهار سال انجام دادهاند و حدود سه هزار فرد بالغ با وزنهای مختلف (در بازه وزن طبیعی تا اضافه وزن) در آن مشارکت داشتند.
  در این پژوهش، افرادی که میگفتند به دلیل اضافه وزن خود مورد تبعیض و بدرفتاری قرار گرفتهاند، بیشتر از کسانی که چنین تجربهای نداشتند، وزن اضافه کردند.
  پژوهشگران میگویند که هیچ مدرکی دال بر این که اعمال تبعیض و بدرفتاری (به دلیل اضافه وزن) باعث افزایش وزن افراد شود، به دست نیامده است، ولی اعمال چنین تبعیضها و بدرفتاریهایی میتواند نوعی اختلال غذایی به دنبال داشته باشد که بر اثر آن، فرد برای رسیدن به آرامش، به خوردن روی میآورد.در این مطالعه از شرکتکنندگان پرسیده شد که آیا به نظرشان، روزانه با مواردی از تبعیض و بدرفتاری که به اضافه وزنشان مربوط باشد، روبهرو هستند یا نه؟ بیاحترامی در برخوردهای روزانه، خدماترسانی بد در مغازهها و مراکز خرید، و آزار و اذیت، از جمله مواردی هستند که در این مطالعه به آنها اشاره شده است.از بین شرکتکنندگان، یک نفر از هر ۲۰ نفر گفتند که مواردی از چنین تبعیضها و بدرفتاریهایی را تجربه کردهاند. در گروه افرادی هم که اضافه وزن داشتند، یک نفر از هر سه نفر چنین مواردی را گزارش کردند.
  زیانبار در طول یک دوره چهارساله، به طور میانگین، نزدیک به یک کیلوگرم به وزن افرادی اضافه شد که گفتند به دلیل وزن خود با برخوردهای منفی روبهرو بودهاند. اما کسانی که چنین مواردی را گزارش نکردند، به طور میانگین حدود ۷۰۰ گرم وزن کم کردند.
  پژوهشگران میگویند که این نتیجه نشان میدهد که سرزنش کردن افرادی که اضافه وزن دارند و شرمسار کردن آنها از این وضعیت، نتایج زیانباری دارد. آنها میگویند که برای کمک به کاهش وزن این افراد، بهتری است که رفتاری حامیانه و دلگرمکننده با آنها داشت.دکتر سارا جکسون، یکی از مجریان این مطالعه در یوسیال گفت: "اعمال تبعیض و برخوردهای نامناسب با افراد به دلیل اضافه وزن آنها، هیچ توجیهی ندارد."او گفت: "مطالعات قبلی نشان داده بود افرادی که مواردی از چنین برخوردهایی را تجربه میکنند، برای رسیدن به آرامش بیشتر، به خوردن روی می آورند."به گفته این پژوهشگر، "افزایش اشتها، بهویژه میل بیشتر افراد برای خوردن مواد غذایی ناسالم و پرانرژی، میتواند یکی از واکنشهای آنها به استرسی باشد که بر اثر رفتارهای نامناسب گرفتارش میشوند."او اضافه کرد: "رفتارهای نامناسب با افرادی که اضافه وزن دارند، میتواند سطح اعتماد به نفس آنها را هم کمتر کند و به همین دلیل، از مشارکت آنها در فعالیتهای ورزشی کم شود."

  شبکه سازان نسل جدید ( بزرگترین مرکز فروش و خدمات پس از فروش تجهیزات شبکه و دوربین مداربسته )
  --02166101699--02166101577-02166101559
  http://NewNetwork.ir

 2. 2 کاربر مقابل از shabakesazan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Admin (September 19th, 2014)