مهمان گرامی سلام،
برای استفاده از تمام امکانات سایت میبایست
از طريق این لینک ثبت نام نمائید.
لطفاً این صفحه را به اشتراک بگذارید:
برترین کاربر ماه
 کاربر برتر ماه
موضوعات کارآمد
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: باور

 1. #1
  Azad Del آنلاین نیست.
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  Jul 2014
  نوشته ها
  51
  تشکر
  0
  تشکر شده 17 بار در 15 ارسال

  باور

  بازار آی تی ایران

  leadership_vision_smaller.jpg
  قانون باور :
  دانشمندان برای بررسی تعیین میزان قدرت باورها بر کیفیت زندگی انسان ها آزمایشی را در
  ( دانشگاه هاروارد )انجام دادند.
  ۸۰ پیرمرد و ۸۰ پیرزن را انتخاب کردند. یک شهرک را به دور از هیاهو جاری برابر با ۴۰ سال پیش ساختند.
  غذاهای ۴۰ سال پیش در این شهرک پخت می شد. خط روی شیشه های مغازه ها، فرم های مبلمان، آهنگ ها، فیلم های قدیمی، اخباری را که از رادیو و تلویزیون پخش می شد مطابق با ۴۰ سال قبل ساختند.
  بعد این ۱۶۰ نفر را از هر نظر آزمایش کردند؛ : تعداد موی سر، رنگ موی سر، نوع استخوان، خمیدگی بدن، لرزش دست ها، لرزش صدا، میزان فشار خون و غیره. بعد این ۱۶۰ نفر را به داخل این شهرک بردند.
  بعد از گذشت ۵ الی ۶ماه کم کم پشتشان صاف شد، راست می ایستادند ، لرزش دست ها به طور ناخودآگاه از بین رفت، لرزش صدا خوب شد ، ضربان قلب مثل افراد جوان ، رنگ موهای سر شروع به مشکی شدن کرد و چین ها و چروک های دست و صورت از بین رفت.
  علت چه بود؟؟؟؟؟؟؟ خیلی ساده است.
  آن ها چون طبق ۴۰ سال پیش خود زندگی کردند، باور کرده بودند ۴۰ سال جوان تر شده اند.
  شرح حکایت:
  انسان ها همان طور که باور داشته باشند می توانند بیندیشند.
  این باورهای انسان هاست که در هر لحظه به آنها القا می کند که چگونه بیندیشند.
  اصولا فرق بین آدمی ، فرق میان باورهای آنان است.
  انسان های موفق با باورهای عالی، موفقیت را برای خود خلق می کنند.
  انسان های ثروتمند، باورهای عالی و ثروت آفرین دارند که با اعتماد به نفس عالی خود و بدون توجه به تمام مسائل و اتفاقات به دنبال کسب ثروت می روند و به لحاظ باورهای مثبتشان به ثروت مطلوب خود می رسند.
  قانون اصلی زندگی قانون باورهاست.
  باورهای عالی سرچشمه همه موفقیت های بزرگ است.
  توانمندی یک انسان را باورهایش تعیین خواهد کرد.
  انسان ها هر آنچه را که باور دارند خلق می کنند. باورهایتان دستاوردهای شما را در زندگی می سازند زیرا باورها تعیین کننده کیفیت اندیشه ها، اندیشه ها عامل اولیه اقدام ها و اقدام ها عامل اصلی دستاوردها می باشند.

  7 باور موفقیت
  راه رسیدن به موفقیت این است که هدفمان را بدانیم ، دست به عمل بزنیم ، بدانیم که به چه نتایجی دست یافته ایم و قدرت انعطاف وتـغـییـر پـذیری داشـتـه بـاشـیـم.
  یعـنـی بـدانـیم چـه می خواهیم و برای رسیدن به آن وارد عمل شویم و با توجه به موفقیت در رفتارمان ،تغییرات مهم را ایجاد کنیم.
  در مورد اعتقادات و باورها نیز چنین است؛ باید باورهایی را بیابیم که ما را دلگرم کند و به مقصودی که می خواهیم برساند. این ۷ باور به ما یادآور می شود که هر قدر به چیزی معتقد باشیم ، باز هم لازم است دریچههای ذهن خود را به روی عقاید و امکانات دیگر باز بگذاریم و همیشه برای یادگیری مطالب تازه تر آمادگی داشته باشیم.
  با پذیرفتن این باورها به موفقیت خواهیم رسید ولی به یاد داشته باشیم که تنها انجام این هفت باور و عقیده نیست که باعث موفقیت می شوند اما شروع خوبی است.

  ▪ 1: هــر حـادثـه دارای دلیل و مقصودی است که به مصلحت و سود ماست.
  تمام افراد موفق توانایی عجیبی دارند و درهر موقعیت به امکانات موجود و نتایجی که ممکن است از آن حاصل شود توجه می کنند و سریع آن وضعیت را در جهت مثبت و به نفع خود به کارمی گیرند. از طرفی اعتقاد دارند اگر به دنبال نتیجه مثبت هستند، باید آن را عملاً انجام دهند.

  ▪ 2: چیزی به نام شکست وجود ندارد.
  شکسپیر معتقد بود : تردیدها به ما خیانت می کنند و ما را از کوشش برحذر می دارند و از پیروزیهایی که به احتمال زیاد نصیب ما خواهد شد محروم می سازند. هرآن چه بشر آموخته، از طریق آزمایش و خطا بوده است. بزرگ ترین عـــامـــل بـــازدارنــده مــردم، تــرس از شـکـســت است.
  انـســان هــا تـنـهـا از طـریـق اشـتـبـاه بـه مـوفـقـیـت می رسند. هر گاه در زندگی، کاری را انجام داده ایم اگر فکر کنیم که تجربه ای به دست آورده ایم بهتر از آن است که فکر کنیم شکست خورده ایم.باید به پدیده های زندگی با دید تجربه نگاه کنیم.

  ▪ 3: مسئولیت هر اتفاقی را به گردن بگیرید.
  یکی از صفات مشترک میان رهبران بزرگ و افـــراد مـــوفـــق ایــن اسـت کـه فکـر مـی کننـددنیای خودشان را خودشان می سازند. آن ها همیشه مـــــی گـــــوینـــــد: مـــســئــــولـیـت کــــاری را کــــه انــجــــام می دهم ، می پذیرم.

  ▪ 4: برای بهره بردن از چیزی شناخت کامل آن لازم نیست.
  افراد موفق معتقدند برای این که چیزی را مورد استفاده قرار دهند لزومی ندارد همه چیز را درباره آن بدانند. همیشه توجه دارند که چه اندازه اطلاعات، مورد نیازشان است و همیشه می دانند که به چه چیزهایی احتیاج ندارند و باید در واقع نشان بدهند و بدانند که به دست آوردن اطلاعات کامل هیچ گاه امکان پذیر نخواهد بود.

  ▪ 5: بزرگ ترین سرمایه شما دیگرانند.
  افرادی که به بهره وری رسیده اند تقریباً بدون استثنا دارای حس قوی احترام و تحسین نسبت به دیگران هستند.
  هـیــــچ مـــوفـقـیــت پــایــداری بــدون احـسـاس صمیمیت و یگانگی با مردم به وجود نمی آید. راه رسیـدن بـه موفقیت، تشکیل گروه موفق و همکاری با یکدیگر است.

  ▪ 6: کار، نوعی تفریح است.
  مارک تواین نویسنده آمریکایی می گوید: "راه رسیدن به موفقیت آن است که شغل را جزء تفریحات خود قرار دهید."
  افراد موفق همین کار را می کنند. آن ها دیوانه وار کار می کنند. زیرا کار، آن ها را به شوق می آورد. در زندگی کار را به بازی تبدیل کنید. تا به حال بررسی کرده اید که چرا یک کودک از صبح تا شب بازی می کند ولی خسته نمی شود.

  ▪ 7: هیچ توفیق پایداری، بدون پشتکار به دست نمی آید.
  افراد موفق ، به نیروی پشتکار ایمان دارند.
  اگر به افراد موفق بنگرید، می بینید که آن ها لزوماً بهتر، باهوش تر، سریع تر و قوی تر از دیگران نبوده اند، بـلـکــه پـشـتـکـار بیشتـری داشتـه انـد. افـراد مـوفـق می خواهند به هر قیمتی که شده، موفق شوند. البته این را باید مد نظر داشت که موفقیت به بهای لطمه زدن به دیگران نیست.
  ویرایش توسط Azad Del : August 20th, 2014 در ساعت 12:45

کلمات کلیدی این موضوع