مهمان گرامی سلام،
برای استفاده از تمام امکانات سایت میبایست
از طريق این لینک ثبت نام نمائید.
لطفاً این صفحه را به اشتراک بگذارید:
برترین کاربر ماه
 کاربر برتر ماه
موضوعات کارآمد
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: توصیه هایی برای تبلیغات موثر

 1. #1
  Azad Del آنلاین نیست.
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  Jul 2014
  نوشته ها
  51
  تشکر
  0
  تشکر شده 17 بار در 15 ارسال

  توصیه هایی برای تبلیغات موثر

  بازار آی تی ایران

  توصیه هایی برای تبلیغات موثر
  htfkt.jpg


  هدف حرفهای از هر تبلیغاتی این است که با کمترین هزینه و یا هزینهای مقرون به صرفه به تعداد زیادی از مخاطب دسترسی پیدا کنید که راه را برای پیدا کردن مشتری جدید برای شرکت شما هموار کند.
  البته ریسک این موضوع همیشه پا برجاست. اگر تبلیغات شما به نحو خوبی انجام شود، یک قدم موفقیت آمیز برای شرکت شماست. و در غیر این صورت پولی است که دور ریخته شده است.
  بر خلاف آن چه ممکن است به نظر بیاید تبلیغات شامل حقههای کوچکی هم میباشد که در ادامه به نحوه ی برنامه ریزی، اجرا و نظارت بر تبلیغات در چند نکته اشاره میکنیم:

  ابتدا مخاطب و بازار خاص را هدف بگیرید:
  به یاد داشته باشید تبلیغات شما باید برای مخاطبین آن بازار خاص باشد و این یک اشتباه بزرگ است که تبلیغاتی در سطح وسیع بدون اینکه نوع مخاطب در نظر گرفته شود انجام شود.
  همیشه این سوال را از خود بپرسید چه نوع مشتری را میخواهید جذب کنید بعد از آن در تبلیغاتتان با همان زبان رایج مخاطبان خاص تبلیغ کنید.


  بدانید که برای پول درآوردن مجبور هستید پول خرج کنید:
  راه های زیادی وجود دارند که میتوان پول را پس انداز کرد اما اشتباه نکنید تبلیغات حیطه خوبی برای پس انداز کردن پول نیست بلکه باید آن را خرج کنید.
  ممکن است تبلیغات هدفمند نسبت به تبلیغات سنتی و عام خرج بیشتری داشته باشد، اما نترسید این به این خاطر آن است که سود متقابل را به شما باز میگرداند.


  مزایا و تسهیلات جانبی محصول و خدمات خود را پر رنگ کنید:
  یکی از راه های تبلیغات موثر، تبلغیات و معرفی تسهیلات و امتیازات خرید، استفاده از خدمات و سرویس شرکت شما میباشد، این مقوله رقابت را در بین رقیبان به نفع شما رقم میزند.
  گرچه تبلیغات با حجم بالا یک مزیت محسوب میشود، تا زمانی که تسهیلات و امتیازهای جانبی ارائه ندهید در ذهن مخاطب و مشتری مورد نظرتان به حد لازم رسوخ نکردهاید.


  اینترنت اولین گزینه نسل امروز
  با اپیدمی شدن و رواج استفاده ابزارهای اینترنت محور امروزه اکثر مردم به خصوص نسل جوان اولین انتخاب برای خرید وکسب اطلاعات در خصوص محصولات و خدمات ،بستر جامع شبکه جهانی اینترنت
  می باشد.
  77.jpg
  با توجه به منسوخ شدن سیستم تبلیغات سنتی شما به طور هوشمندانه می توانید از این بستر جامع سود های تکان دهنده کسب کنید. به عنوان مثال در یک ماهنامه تخصصی حتی موفق در بهترین حالت تبلیغات شما در تیراژ مشخص و ثابت مثلاً 5000 جلد در ماه حضور دارید ولی در فضای اینترنت و در یک سایت تخصصی موفق این امکان وجود دارد که ماهیانه میلیون ها بار در معرض دید مخاطبینی که دنبال محصولات و خدمات شما میگردند قرار بگیرید و تفاوت دوم و مهم تر اینکه جراید و ماهنامه های چاپی و سنتی در یک فضای خاص و محدود توزیع میگردد ولی فضای تبلیغات در بستر اینترنت محدودیت جغرافیائی معنی ندارد .


  از تصویر و یا نمایه استفاده کنید:
  خیلی از محصولات مانند مک دونالد را به راحتی از روی تصاویر بیلبوردها میتوان تشخیص داد. اگر زمینه فعالیت شما کوچکتر است به یاد داشته باشید که Logo تبلیغاتی و بسته بندی، اثری مشابه را در ذهن مشتری باقی خواهد گذاشت.
  به نمایش گذاشتن یک تصویر آن هم به صورت مداوم و پایدار چه در وب سایتهای تبلیغاتی، چه در بیلبوردها و چه در فضاهای تبلیغاتی کوچکتر حتماً امکان رسوخ به ذهن مشتری را به شما میدهد.  گوناگونی در تبلیغات:
  این خیلی معمول است که در فعالیتهای تجاری و بازرگانی، صاحبان شرکت بعد از پیدا کردن مکانی برای تبلیغات که کاملاً برگشت هزینه را همراه دارد دست از گشتن برای پیدا کردن بازارهای دیگر میکشند.
  تا آن جایی که به تبلیغات مربوط میشود نباید تمام تخم مرغهایتان را تنها در یک سبد بگذارید.
  رسانهها و وسایل ارتباطی گوناگونی را انتخاب کنید و هرچند وقت یک بار تغییر و تفاوت ایجاد کنید، چه در بودجه تبلیغاتی خودتان و چه در پیدا کردن بازار هدف جدیدتر.


  زیاد سعی نکنید به دنبال ارائه خدمات و سرویس همه پسند باشید:
  هیچ محصولی و یا سرویسی مورد پسند همه افراد نیست.
  تلاش برای گسترش تبلیغات در مخاطبین متفاوت به منظور گسترش بازار هدف برای فعالیت های بازرگانی کوچک اصلاً مناسب نیست. بنابراین به جای همه گیر شدن سعی کنید فقط در بازار هدف خودتان کامل و بینظیر باشید.


  بودجه بیبازگشت را صرف تبلیغات نکنید:
  برای مثال اگر ماهی ۵۰۰ هزار تومان بودجه برای تبلیغات کنار گذاشتهاید، روی کاغذ درست محاسبه کرده اید، اما در عمل شرایطی مانند فصلی بودن محصولاتتان و زمان های رکود در بازار هدفتان را حتماً در نظر بگیرید.


  بر تبلیغاتتان نظارت داشته باشید:
  کار ساده ایست که بدانید مشتریانتان از چه طریقی با شرکت شما آشنا شدهاند. حتی خیلی از کارآفرینان این کار را نمیکنند و در عوض به دنبال پیدا کردن المان یا فاکتورهای جذابی هستند که در تبلیغات باعث جذب مشتری شده و یا این که چه شرکت تبلیغاتی با فاکتورهای سودآورتری محصول شما را به نحو برجسته تری به نمایش میگذارد.


  پیام های تبلیغات خود را از قبل امتحان کنید:
  پیشاپیش امتحان کنید: آیا افراد متوجه میشوند، قصد دارید چه پیغامی را از طریق این تبلیغ برسانید و آیا همه پیغام یکسانی دریافت میکنند؟
  اگر نه، سعی کنید مدل و شعار تبلیغاتی خود را واضحتر و گویاتر تدارک ببینید. برای سنجیدن مدلهای تبلیغاتی، حتی برگههای نظر خواهیهای روانشناسی وجود دارند که میتوانید از آنها استفاده کنید.

  ویرایش توسط Azad Del : August 7th, 2014 در ساعت 01:03

کلمات کلیدی این موضوع